Odwiedza nas 4 gości oraz 0 użytkowników.

11 Listopada

Opublikowano: poniedziałek, 15, listopad 2021

         Szkoła Podstawowa w Dubeninkach obchodziła 10 listopada 2021r. Święto Niepodległości. Uroczysty apel przygotowali uczniowie klasy 7 i 8 pod opieką p.B. Jakubowskiej i p. A. Pojawy. Uroczystość uświetniła także swoim śpiewem jedna z uczennic klasy 2. O godz. 11:11 społeczność szkolna odśpiewała "Mazurka Dąbrowskiego", włączając się w ogólnopolską akcję "Szkoła do hymnu". O symbolicznej godzinie 11.11 uczniowie klas1-3 na korytarzu szkolnym odśpiewali Mazurka Dąbrowskiego, jednocząc się z pozostałymi uczniami, którzy hymn śpiewali na sali gimnastycznej.

 

Urodziny Książkowego Misia

Opublikowano: poniedziałek, 08, listopad 2021

 13 października uczniowie oddziału przedszkolnego 5,6 latki na zaproszenie Gminnej Biblioteki Publicznej w Dubeninkach udały się na obchody Urodzin Książkowego Misia. Podczas spotkania dzieci słuchały opowieści i Misiu, brały udział w misiowych grach i zabawach, malowały farbami misia. Przedszkolaki świetnie się bawiły. Dziękujemy za zaproszenie i mamy nadzieję na więcej takich spotkań.

Dzień Edukacji Narodowej

Opublikowano: piątek, 15, październik 2021

 

 13 października 2021 roku obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Edukacji Narodowej.

W tym roku klasa III, pod opieką wychowawczyni pani Ireny Puzy, przygotowała część artystyczną. Uczniowie podziękowali nauczycielom za ich pracę, okazywane na co dzień wsparcie i życzliwość. W pięknych słowach wierszy i piosenek wyrazili swą wdzięczność. Przedstawili również humorystyczną scenkę z życia społeczności szkolnej, a następnie wręczyli pracownikom szkoły własnoręcznie przygotowane kwiaty. Nie zapomnieli również o byłych pracownikach, którym wysłali samodzielnie przygotowane laurki.

W części oficjalnej, Dyrektor szkoły pani Wanda Werchowicz, powitała zgromadzonych i złożyła serdeczne życzenia wszystkim pracownikom szkoły. Wyróżniającym się pedagogom i pracownikom wręczyła Nagrody Dyrektora Szkoły.

Ślubowanie uczniów klasy I

Opublikowano: czwartek, 14, październik 2021

Dnia 12.10.2021r. odbyło się uroczyste ślubowanie uczniów klasy I. W trakcie części artystycznej dzieci pokazały, że potrafią pięknie śpiewać i w związku z tym otrzymały klucz wiolinowy. Udowodniły, że kochają swoją Ojczyznę i są pracowite jak pszczółki oraz mądre jak sowy. Zasłużyły więc na miano bycia pełnoprawnym uczniem Szkoły Podstawowej w Dubeninkach. Złożyły uroczyste ślubowanie i zostały pasowane na uczniów przez panią dyrektor Wandę Werchowicz.

Miłym akcentem uroczystości było powitanie pierwszaków przez uczniów klasy II.

Grażyna Hącia