Odwiedza nas 8 gości oraz 0 użytkowników.

Światowy Dzień Mycia Rąk

Opublikowano: środa, 14, listopad 2018

Obchodzony 15 października Światowy Dzień Mycia Rąk został ustanowiony przez ONZ w 2008 roku, aby podkreślić ogromne znaczenie mycia rąk wodą i mydłem. To jedna z najbardziej efektywnych i dostępnych metod profilaktyki zdrowotnej. Akcja ma zachęcać wszystkich ludzi – a zwłaszcza dzieci – do regularnego mycia rąk jako kluczowego elementu profilaktyki.

Uczniowie oddziału przedszkolnego i klas I –III gościły na zajęciach pracownika Stacji Sanitarno - Epidemiologicznej w Gołdapi Panią Ewę Bolewską.

Dzieci zastały zapoznane z prawidłową higieną rąk, a także wspólnie omówiły sytuacje, w których koniecznie należy je myć. Prowadząca krok po kroku instruowała, jak myje się ręce. Na zakończenie  zajęć dzieci wykonały plakaty, kolorowały rysunki z wykonanych prac w klasach powstały wystawki zachęcające do mycia rąk.

Uczniowie klas IV, VII – VIII obejrzeli film instruktażowy odnośnie właściwego mycia rąk, przygotowali informacje dotyczące chorób  „brudnych rąk”. Zostały również przygotowane  plakaty mówiące o konieczności mycia rąk.

Zdobytą wiedzę wszyscy uczniowie mogli wykorzystać w praktyce ćwicząc mycie dłoni pod okiem nauczyciela w szkolnej łazience.

Przeprowadzona akcja stała się okazją do tego, aby głośno mówić, jak ważne dla naszego życia i zdrowia są prawidłowe nawyki higieniczne.