Odwiedza nas 27 gości oraz 0 użytkowników.

Mistrz pięknego czytania 2018

Opublikowano: czwartek, 20, grudzień 2018

20 grudnia w Filii Bibliotecznej w Żytkiejmach odbył się konkurs o tytuł „Mistrza pięknego czytania” 2018 legend i baśni polskich z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę zorganizowany przez panią Teresę Rydzewską.

O ten zaszczytny tytuł walczyli uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Żytkiejmach i Szkoły Podstawowej w Dubeninkach.  Do konkursu z naszej szkoły zgłosiło się 6 uczniów z klasy IV,  przygotowaniem zajęła się ich nauczycielka języka polskiego - Wioletta Szeszko.

Konkurs przebiegał w dwóch etapach. W pierwszym etapie uczniowie czytali wybrany przez siebie fragment  legendy lub baśni polskiej.  I miejsce zajęła Natalia Szeszko, II – Zuzanna Kruszka, zaś III miejsce przypadło Aleksandrze Jaśkiewicz. Oprócz zwycięzców do II etapu konkursu z naszej szkoły zakwalifikowali się jeszcze: Patrycja Galińska i Mateusz Czyżyk. Z nieznanym tekstem legendy najlepiej poradziła sobie Zuzanna Kruszka, zdobywając tym samym tytuł i statuetkę „Mistrza pięknego czytania” 2018.