Odwiedza nas 14 gości oraz 0 użytkowników.

„Balladyna” na szkolnej scenie

Opublikowano: wtorek, 18, czerwiec 2019

balladyna

14 czerwca kółko teatralne z Gimnazjum w Dubeninkach  zakończyło swoją roczną pracę i wystawiło fragmenty „Balladyny” J. Słowackiego. 

Na premierę licznie przybyli widzowie nie tylko z gimnazjum, gościliśmy również uczniów ze szkoły podstawowej, nauczycieli, pracowników szkoły, a także dyrekcję obu szkół. Hol II piętra szkoły zamienił się najpierw w chatę wdowy, a później w las – miejsce siostrzanej zbrodni.

W roli głównej wystąpiła Weronika Pojawa, która doskonale pokazała mroczną stronę Balladyny, w delikatną i niewinną Alinę wcieliła się Aleksandra Rakowska, ich matkę – wdowę – świetnie zagrała Laura Bandysz, zaś trudnego wyboru między pięknymi siostrami musiał dokonać Kirkor grany przez Aleksandrę Puzę. Świat baśniowy reprezentowali: Skierka - kreowany przez Gabrielę Kraczaj i jego pani – tajemnicza Goplana  - grana przez Roksanę Albanowicz. Dziewczęta swoją grą zaczarowały publiczność, całość dopełniała scenografia, którą wykonywały wszystkie uczestniczki kółka pod bacznym okiem Roksany Albanowicz. Choć podczas prób dopadały nas chwile zwątpienia, występ i brawa są najlepszą nagrodą i dowodem na to, że było warto.