Odwiedza nas 12 gości oraz 0 użytkowników.

Kampania Pomarańczowej Wstążki przeciwko przemocy oraz krzywdzeniu dzieci i młodzieży 2019

Opublikowano: wtorek, 07, styczeń 2020

Kampania Pomarańczowej Wstążki trwa od 1 do 19 listopada. 19 dni kampanii przeciwko przemocy i krzywdzeniu dzieci i młodzieży to czas, w którym przypominamy o bezpieczeństwie, wolności, godności, szacunku - prawach do nich każdego człowieka. W tą kampanię wpisuje się również problem przemocy rówieśniczej. Jej zasadniczym celem jest tworzenie świata, w którym dzieci i młodzież czują się bezpiecznie i szczęśliwie.

W naszej szkole wychowawcy i pedagog szkolny zorganizowali pogadanki z zakresu profilaktyki agresji i przemocy. Rozmawiano również o prawach dziecka, godności, szacunku, bezpieczeństwie i wolności. Zostały przygotowane plakaty i transparenty, które zostały wykorzystane podczas happeningu.Przygotowano gazetkę informacyjną o kampanii. Najmłodsi uczniowie przygotowali pomarańczowe wstążki, które rozdawali uczniom, rodzicom i pracownikom szkoły.

Na zakończenie zorganizowany został "pomarańczowy dzień". Uczniowie i nauczyciele przyszli ubrani w pomarańczowe koszulki. Powiązane jest to z symbolem kampanii, której jest pomarańczowa wstążka opatrzona napisem „YES to prevention of child abuse!” ( „Tak dla ochrony dziecka przed krzywdzeniem”).