Odwiedza nas 28 gości oraz 0 użytkowników.

Ekowalentynki

Opublikowano: poniedziałek, 17, luty 2020

  Tradycyjnie nasza szkoła dołączyła do akcji EkoWalentynki 2020, pod patronatem Nadleśnictwa Gołdap. Z okazji Dnia Zakochanych każdy mógł oddać zużyte baterie i elektroodpady, zamieniając je na lizaki – serduszka oraz zrobić sobie zabawne zdjęcie w fotobudce. Dzięki zaangażowaniu się w akcję uczniowie naszej szkoły rozumieją, dlaczego nie wolno wyrzucać zużytych baterii oraz zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego łącznie z innymi odpadami.

Elektroodpady są źródłem cennych surowców, które można ponownie wykorzystać, oszczędzając jednocześnie naturalne zasoby naszej Ziemi. Zużyty sprzęt może zawierać np: ołów, kadm, chrom, brom, rtęć, freon, które są niebezpieczne dla zdrowia i życia ludzi oraz dla środowiska! Każdy z nas dzięki właściwemu postępowaniu ze zużytymi bateriami i ZSEE zapobiega szkodliwym skutkom dla środowiska naturalnego oraz dla zdrowia ludzi i zwierząt.

Dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do sukcesu naszego wydarzenia. Szczególnie uczniom, którzy z uśmiechem na ustach przekazywali zebrane baterie w nagrodę odbierając słodkie lizaki.

                                                                                                                                                   Beata Staśkiewicz

Pamiętajmy! Akcja zbiórki zużytych baterii, elektroodpadów i nakrętek trwa nadal.