Odwiedza nas 17 gości oraz 0 użytkowników.

Czytelnictwo na muzyce

Opublikowano: poniedziałek, 10, lipiec 2017

Dnia 22 września 2016r. w Szkole Podstawowej w Dubeninkach odbyła się w klasie IV lekcja muzyki, promująca czytelnictwo.

Czytaj więcej: Czytelnictwo na muzyce

Beethoven, Haydn i Mozart też człowiek

Opublikowano: poniedziałek, 10, lipiec 2017

Pod tym hasłem uczniowie klasy VI  wykonali plakaty podczas lekcji muzyki, która odbyła się 17 listopada w Szkole Podstawowej w Dubeninkach. Plakaty miały pokazać, że Ludwig van Beethoven, Joseph Haydn oraz Wolfgang Amadus Mozart to też ludzie.

Czytaj więcej: Beethoven, Haydn i Mozart też człowiek

Czytelnictwo na zajęciach komputerowych

Opublikowano: poniedziałek, 12, czerwiec 2017

W dniu 09.06.2017r. uczniowie klasy piątej Szkoły Podstawowej w Dubeninkach odbyli lekcję czytelnictwa na zajęciach komputerowych.

Czytaj więcej: Czytelnictwo na zajęciach komputerowych

Zajęcia biblioteczne w klasie I

Opublikowano: czwartek, 08, czerwiec 2017

Dnia 7 czerwca 2017r.  klasa I udała się w podróż  do  ,,Kolorowej Krainy Bajek i Baśni”. Każdy uczeń przyniósł swoją ulubioną książkę z bajkami. Część bajek i baśni zaczerpnęliśmy z naszego klasowego kącika czytelniczego.

Czytaj więcej: Zajęcia biblioteczne w klasie I

Teatr na języku polskim

Opublikowano: piątek, 03, marzec 2017

Od wielu lat nasi uczniowie chętnie grają na klasowej scenie teatralnej.  Ulubionym tematem przedstawień są lektury omawiane na lekcjach języka polskiego np.: „Kopciuszek”, „Pinokio”, „Sen nocy letniej”, Duch starej kamienicy”.  Wszyscy lubimy takie lekcje. Mimo ogromu pracy, efekty są spektakularne i co roku uczniowie z chęcią na nowo ,po swojemu interpretują dobrze znane nam teksty.

Czytaj więcej: Teatr na języku polskim

Język polski - ulubione lektury klasy piątej

Opublikowano: piątek, 03, marzec 2017

23. 09. 2016 roku na lekcji języka polskiego uczniowie klasy piątej opowiadali o swoich ulubionych bohaterach i czytali fragmenty ukochanych książek. Lekcja upłynęła bardzo szybko. Było dużo śmiechu i rozmów na temat polecanych lektur.

Czytaj więcej: Język polski - ulubione lektury klasy piątej

Promocja czytelnictwa na języku polskim

Opublikowano: piątek, 03, marzec 2017

Uczniowie Szkoły Podstawowej w Dubeninkach lubią czytać .  Co roku z wielkim zaangażowaniem tworzą plakaty zachęcające młodszych kolegów do sięgnięcia po lektury takie jak; „Bracia Lwie Serce”, Chłopcy z Placu Broni”, Szatan z siódmej klasy”, „Duch starej kamienicy”. W bieżącym roku szkolnym plakaty uczniów klasy V i VI  oglądać można było w szkolnej bibliotece.

Czytaj więcej: Promocja czytelnictwa na języku polskim

„DZIENNICZEK CZYTELNIKA”

Opublikowano: czwartek, 12, styczeń 2017

Regulamin konkursu czytelniczego dla klas I - VI

Konkurs adresowany jest do chętnych uczniów z klas I - VI . Polega na prowadzeniu zeszytu, w którym uczniowie opisują i ilustrują przeczytane przez siebie książki.

Czytaj więcej: „DZIENNICZEK CZYTELNIKA”

Kiermasz książek 2016

Opublikowano: wtorek, 10, styczeń 2017

 

W dniach 26-28.10.2016r. odbył się kiermasz książek zorganizowany przez Bibliotekę Szkoły Podstawowej w Dubeninkach. Książki zostały dostarczone do szkoły przez Księgarnię i Hurtownię Taniej Książki z siedzibą w Tuliszkowie. W ofercie znalazły się: słowniki, encyklopedie, bajki, baśnie, wierszyki, legendy, kolorowanki, poradniki, literatura piękna i popularno - naukowa.

Bibliotekarz - Karolina Zielińska

kiermasz książek 2016

 

Czytelnictwo na przyrodzie 2016

Opublikowano: sobota, 17, grudzień 2016

Na jednej z lekcji przyrody uczniowie kl.VI „wyruszyli” w fascynującą podróż w świat astronomii. By wycieczka ta mogła się odbyć uczniowie mieli za zadanie wyszukać w domu lub wypożyczyć w bibliotece atlasy, encyklopedie, przewodniki związane z astronomią.   Przyniesione pomoce stały się skarbnicą wiedzy.

Czytaj więcej: Czytelnictwo na przyrodzie 2016